DETOKSIKACIJA DJECE NAKON CIJEPLJENJA I DRUGIH TOKSIČNIH UTJECAJA, TE KOD DIJAGNOZA IZ AUTISTIČNOG SPEKTRA I ADHD POREMEĆAJA
Učestale pojave simptoma iz autističnog spektra i ADHD poremećaja kod djece su složeni neurorazvojni poremećaji za koje postoji više teorija uzroka. Njihova etiologija još uvijek nije poznata i ostaje predmetom mnogih istraživanja. Iako u uzroke spada i nasljedni faktor, genetika autizma još nije poznata. Autizam se često povezuje s određenim toksičnim supstancama koje oštećuju plod prije ili nakon poroda, uključujući cjepivo. Ipak, ni za koju od teorija znanost nije ponudila utemeljene dokaze i još ne nudi zadovoljavajući terapijski pristup. Liječenje je uglavnom simptomatsko.
Određena istraživanja i praksa su pokazale da kod ovakvih dijagnoza ima smisla terapijski pristup koji polazi od detoksikacije dječjeg organizma, jer je evidentno i dokazano da su mnoga djeca koja imaju dijagnozu iz autističnog spektra pokazala visoki stupanj toksikacije, uključujući prisustvo teških metala, neovisno što je uzrokovalo toksikaciju. Neki roditelji pak opisuju toksične reakcije na cjepivo koje se javlja kod njihove djece, kao simptome različitog inteziteta, od povećane do visoke temperature, noćnih buđenja, vrištanja djeteta, agonijskog plača, otuđivanja, neprepoznavanja roditelja, povlačenja u sebe, odbijanja hrane, pojavi alergija, probavnih tegoba, dermatitisa, te drugih simptoma iz autističnog spektra.
Toksikacija teškim metalima s vrlo teškim posljedicama po razvoj djeteta može nastupiti i neovisno o cijepljenju i može biti posljedica stanja u majčinom organizmu prije i za vrijeme trudnoće, te raznih drugih okolnosti iz najranije faze života djeteta.
Ako nastupe toksični simptom s posljedicama iz autističnog spektra, u postupku liječenja kojeg treba provoditi strpljivo i sistematično, uz specifičan terapeutski rad s djetetom, prioritetno je provesti odgovarajuću detoksikaciju organizma. PANACEO panalit-zeolit djeluje kao prirodni detoksikator bez ikakvih nuspojava ili kontraindikacija. Uz to značajno doprinosi funkcijama probavnog trakta, a zbog alkalnog efekta je učinkovit i kod kandidijaze.
Znanstvene studije i klinička i anegdotalna iskustva potvrđuju opravdanost primjene PMA zeolita kod preveniranja i ublažavanja (a u ranim reakcijama i do eventualno mogućeg izliječenja) problema autističnog spektra uzrokovanog toksikacijom teških metala i ostalih toksičnih supstanci. Rezultat je ovisan i o duljini izloženosti opasnim toksinima (vidi studiju Dr Prociuk: Autism and behavioural disorders in children).
Radi prevencije toksikacije kod djece i kod obitelji koji su već pokazali osjetljivost na lijekove i/ili na cjepivo, predlaže se cijepiti djecu što kvalitetnijim cjepivom te provesti obavezni detoks program medicinskim PMA zeolitom. Preporuča se detoks program započeti nekoliko tjedana prije cijepljenja i provoditi ga barem jedan do tri mjeseca nakon cijepljenja, čak i u slučaju kad dijete ne pokazuje toksične simptome.
Detoksikacija doprinosi da se određeni problemi u ponašanju djece postupno smanjuju. Roditelji nam šalju povratne informacije da kod djece dolazi do promjene raspoloženja, smanjenja agresivnosti, nemira, ublažavanja poremećaja deficita pažnje, ovisno koliko je vremena organizam djeteta bio izložen toksičnom djelovanju štetnih supstanci.
Pored zeolita poželjno je koristiti homeopatsku terapiju, pravilno hraniti mozak djece (poželjni proizvod su Klamatske AFA alge) i primijeniti bezglutensku dijetu. Pritom su vitamin C, magnezij, cink i riblje ulje korisna potpora procesu liječenja.
Postupak detoksikacije odnosno suportivnog liječenja PANACEO zeolitom provodi se postupno i neagresivno i relativno dugoročno (do potpune detoksikacije i nestanka simptoma bolesti).
Ako je stupanj toksikacije teškim metalima vrlo visok, dijete zbog nagle detoksikacije može postati nemirno. U tom slučaju se detoksikacija provodi vrlo postupno, jer je u ekstremnim slučajevima teoretski moguća reakcija u obliku tzv ”apstinencijske krize”. Ovakvo stanje nije opasno, prolazno je a može ga se potpuno izbjeći postupnim uvođenjem terapije, jer nema potrebe dodatno uznemiravati dijete. Kad proces detoksikacije ide prebrzo, mogu se javiti simptomi apstinencijske krize. U tom se slučaju terapija prestane povećavati, dapače se može vratiti na prethodnu (manju) dnevnu dozu kod koje takvi simptomi nisu postojali. Nakon nekoliko dana doze se ponovo povećavaju.
Kod djece čija je dijagnoza autističnog spektra u vezi s prisustvom kandide u organizmu, uz zeolit, tj uz PANACEO MEDicin prah, kao prirodni detoksikator preporuča se i fitosupstanca Boswellia sacra (Weihrauch) zbog njenog pozitivnog učinka na kandidu i crijevne probleme. Kod djece iz autističnog spektra a posebno s naglašenim ADHD poremećajem uz Green Health Wreihrauch preporuča se Green Health Ginko koji poboljšava cerebralnu mikrocirkulaciju i unapređuje moždane funkcije, poboljšava koncentraciju i memoriju.
Terapeutske upute
Davati djetetu PANACEO MEDicin prah 4 – 6 puta po ¼ / ½ / 1 žličicu dnevno u čaši tekućine. Postupno povećavati doze od ¼ do pune žličice plus poželjno 1-3 x 1 kapsule dnevno Weihrauch za kandidu i/ili Ginko za autistični spektar i ADHD
Količinske dnevne terapeutske doze za djecu mogu iznositi cca 3 do 6 grama dnevno (1 čajna žličica ravno punjena je 2 grama). Nema opasnosti od predoziranja PANACEO zeolitom, jer isti nema ni toksičnu ni letalnu dozu, ne taloži se u organizmu, ne metabolira se u organizmu, ljudski organizam ga prepoznaje vlastitu supstancu, npr kao vodu.
Terapija kod beba i vrlo osjetljive djece počinje s pola grama (500 mg) praha dnevno, raspoređeno u 3 – 4 obroka, te se svako dva-tri dana terapija povećava po 500 mg. Kad dnevne doze dosegnu 6 grama, daljnja povećanja provode se samo u slučaju ako dijete pokazuje simptome toksikacije, inače su te količine dovoljne za predškolsku djecu. Ako se prepoznaju toksični simptomi nakon cijepljenja, može se davati i 4 čajne žličice praha dnevno, dok se takvi simptomi ne otklone.
Ruska medicinska akademija preporuča da se kod djece tzv autističnog spektra koristi PMA zeolit kod kupanja, tako da se u vodu za kupanje doda jedna žličica PMA zeolita. Preporuča se također koristiti takvu zeolitnu otopinu kod dnevnog višekratnog ispiranja sluznice (nos, oči, usta, ruke…), a može se istom ispirati voće i povrće koje dijete jede. Prah se može posipati i po hrani koju dijete jede. Opisana lokalna upotreba zeolitne otopine služi za čišćenje neurotransmitera kože i posebno sluznice sa svrhom uspostavljanja narušene homeostaze.
Brojni roditelji nam komuniciraju vrlo ohrabrujuće rezultate u primjeni PANACEO zeolita kod djece koja su pokazala simptome iz autističnog spektra. Praksa je pokazala da ako se djeci daje PANACEO zeolit kao preventivna terapija, izostat će eventualne posljedice toksikacije koji se nalaze u nekim vakcinama, lijekovima, terapijama. Preporuča se davati djeci PANACEO zeolit prije i nakon svakog cijepljenja i nakon uzimanja bilo koje jače farmakološke terapije.